Atölye

Yıldız Robocon '17 Hakkında

Ülkemizdeki robot yarışmalarında bir ilki gerçekleştiren, bu alana merakı olan herkesin takip ettiği görkemli robot savaşlarını ülkemize kazandırarak alanında fark yaratan Yıldız Savaşları '14, Mart 2014'te büyük bir heyecan ve azimle çalışan YTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenmeye başlandı.

İkincisi Mart 2015'te gerçekleşen organizasyon, 2015 yılının ilk çeyreğinde düzenlenen WIN EURASIA Metalworking ve WIN EURASIA Automation fuarlarında "Yıldız Savaşları Arenası" ile birlikte bir tanıtım gerçekleştirdi. Organizasyon bu katılım ile sektörde de dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Yıldız Savaşları bu yılda "Yıldız Savaşları Özel Kategorisi", "Çizgi İzleyen", "Mini Sumo", "Sumo" ve "Serbest Kategori" ile birlikte yarışmacılarla buluştu.

Organizasyon, yenilikçi çizgisini bozmadan üçüncü kez, Nisan 2016'da tam yedi kategorisi ile yüzlerce robotu ve binlerce katılımcıyı, bünyesine "Yangın Söndüren", "Robocross" ve "Labirent Çözen" kategorilerini de alarak ağırladı.

YILDIZ ROBOCON!


Bu kez, dördüncü yılında, yenilenen ismiyle 25-26 Mart 2017 tarihlerinde bomba gibi bir yarışma bizleri bekliyor! Ayrıca yenilenen Yıldız Savaşları Arenası ve güncel, yenilikçi kurallarıyla birlikte.

Siz değerli katılımcılarımızla organize ettiğimiz bu heyecana YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi'nde ortak olacağız. Ayrıntılı bilgi, güncelleme ve kurallar için Yıldız Robocon'u web sitesinden ve Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz.